Osnovna škola 22.lipnja Sisak

Mali prijatelji knjige na književnom susretu veselih boja

Autor: Sabina Curić, 30. 10. 2014. 22:40

U Dječjem odjelu NKČ 28. listopada a2014. održan je književni susret s Ljiljanom Jelaska, spisateljicom zbirke pjesama „Vesele boje tvoje i moje“ te romana „Leti, leti“. Malim prijateljima knjige iz 2. b i 3. a pročitala je nekoliko svojih pjesama, a zatim je odgovarala na njihova brojna pitanja – o svom životu i književnom stvaranju, kada je započela pisati pjesme i priče, koja joj je najdraža slikovnica, je li teško napisati knjigu, je li sretnija dok piše knjigu ili kada je dovrši... S puno strpljenja i smijeha, Ljiljana Jelaska je odgovarala na dječja pitanja. Za uspomenu su joj učenici poklonili fotografiju na kojoj drže svoje likovne radove koji su nastali na satu likovne kulture inspirirani pjesmom „Vesele boje tvoje i moje“. Spisateljici se jako svidio njihov poklon i rekla je da će ga uramljenog držati na zidu svoje radne sobe!
Što je napisala učenica 2.b Karla Purgar nakon književnog susreta pročitajte pod više.

mr. Sanja Basta, učiteljica savjetnica

Neka odrastanje bude dječja igra

Autor: Sabina Curić, 16. 10. 2014. 21:34

Učenici  3.a i b razreda pod nastavom katoličkog vjeronauka s vjeroučiteljicom Đurđicom Friš i učiteljicama Andrijanom Imprić i Jadrankom Orešković, obilježili su Dječji tjedan.

Učenici su pisali Poruke odraslima na temu Da imam čarobni štapić, Igra je, Djetinjstvo je, Čemu služe roditelji, Moja prava su itd. Poruke su prikupljene i poslane na Nivein natječaj Neka odrastanje bude dječja igra. Učenici su svoje poruke prepisali na veliko platno koje stoji u holu naše škole kako bi ih svi mogli pročitati.

Đurđica Friš

Dječji tjedan i prava djece

Autor: Sabina Curić, 16. 10. 2014. 21:06

U sklopu obilježavanja Dječjeg tjedna
učenici
3. a i 3. b  proučavali su prava djeteta
uz čitanje slikovnice Najljepše je biti dijete i
izradu slikovnice o pravima djeteta.

Uz prava djeteta ponovili su i svoje obveze.

TREĆI RAZREDI U KRAŠOGRADU

Autor: Sabina Curić, 1. 10. 2014. 07:47

Učenici trećih razreda bili su na izletu u EKO PARKU KRAŠOGRAD. Poslije ukusnog doručka (krašexpres i keksići) krenuli su u avanturu.Krenuli su na vožnja vlakom po imanju  tijekom koje su se upoznali  s ekološkim načinom uzgoja poljoprivrednih kultura na imanju. Vlak  se zaustavio kod zoološkog vrta,  te su  upoznali  životinje koje obitavaju na imanju. Učenici su se družili  s njima, hranili ih, fotografirali se. Nakon vožnje do  paviljona učenici su vidjeli  slijed „od polja do stola“, odnosno put nastajanja proizvoda od biljke koje su vidjeli na polju tijekom vožnje vlakom, zatim njenog ploda (zrno kukuruza ili pšenice), preko brašna, pa sve do kruha u čijoj su pripremi i izradi sudjelovali.  Nakon ručka slijedile su sportske aktivnosti: potezanje konopa, mužnja mehaničke kravice, trčanje kraševe alke. Najuspješniji su dobili diplome, a svi su nagrađeni slatkim Kraševim proizvodima- čokolade i bomboni. Družili su se sa lavićem- maskotom  Životinjskog carstva, vozili se brodićem po jezeru, vozili su mehaničke konjiće.  Izlet je završio potragom za blagom, a Izidor koji je pronašao škrinjicu, svoje blago- Čokse podijelio je sa svima.

Učiteljice Jadranka Orešković i Andrijana Imprić

SPOT

Snješkići: Moja škola

YouTube kanal OŠ 22.lipnja

Novi kanal (2013./14.)

Uradci učenika (2012./13. god.)

MOJ GRAD SISAK

SIMBOL GRADA

Kalendar rada za 2014./15.

klikni na sliku

VREMENIK

« Listopad 2014 »

Sisak kakav želim

DISLAJKAM MRŽNJU

Priznanje TZ grada Siska

EKOKODEKS

Razvrstavate li sav otpad?

PROMETNA UČILICA

E-lektire (CARNet)

EU kutak

OBZOR 2020.